Посібник по пивним склянкам: типи та використання пивного скла

Американська пінта

Деталі
Проста, утилітарна склянка, трохи ширша зверху, ніж біля основи. Ви знайдете її у великій кількості в барах та ресторанах, де вона використовується для подачі широкого спектра стилів пива. Її всюдисущість пояснюється тим, що вона відносно недорога у виробництві, проста у чищенні та зберіганні.

Відповідні стилі пива: дизайн келиха не покращує і не погіршує жодного конкретного стилю пива . Вважайте це універсальним склом.

Склянка Pilsner

Деталі Висока, струнка і трохи ширша зверху склянка робить видимим сяйво, прозорість та бульбашки пілснера та іншого легкого пива. Водночас вона допомагає утримувати піну пива. Як правило, келихи Pilsner вміщають менше пива, ніж півлітри.

Відповідні стилі пива: Pilsner, американські лагери, бок, helles bock, maibock, віденський лагер, світлий ель, звичайний каліфорнійський, японський лагер з рису, вітбір.

Склянка Тюльпан (вона ж, бельгійська склянка)

Деталі Скожа на цибулину і розкльошеною губою, призначене для тримання піни та сприяння аромату та запаху бельгійського елю та іншого солодового хмільного пива. Її короткий стрижень полегшує закручування, що ще більше покращує ваші відчуття.

Відповідні стилі пива Бельгійський міцний ель, бельгійський темний ель, барлівайн, подвійний/імперський IPA, бельгійський IPA, бельгійський світлий ель, бієр-де-гар, фламандський червоний ель, гьозе, фруктові ламбіки, сезон, американський дикий ель, шотландський ель

Нонік

Деталі Як і його близький родич, американська пінта, нонік універсальний. На відміну від свого американського колеги, Нонік містить трохи більше об”єму. Він також відрізняється тим, що має випуклість біля верха.

Відповідні стилі пива Вважайте це своїм основним келихом для британських елів та лагерів, таких як пейл ель, ІРА, бурштиновий/червоний ель, коричневий ель, портер, мілк стаут, вівсяний стаут, шотландський ель

Чаша / кубок

Подробиці Кубок має великий круглий корпус і товсте стебло. Чаші подібні, але мають більш товсті стінки чаші. Обидва типи можуть бути дуже декоративними, а іноді мають складний офорт або оздоблення дорогоцінними металами. Їх широкий дизайн біля рота сприяє великим, ситним ковткам.

Відповідні стилі пива Важке, темне пиво, таке як бельгійські IPA, бельгійський міцний темний ель, дуббель, трипель, квадрупель. Також в більш широких подають Берлінер Вайс.

Склянка IPA

Деталі Знамениті рифлені склянки для IPA з кожним ковтком вибовтують газ з вашого улюбленого хмільного пива, виділяючи при цьому летючі аромати. Тим часом висока, струнка, конічна чаша концентрує та направляє ці аромати хмелю до вашого носа. Деякі склянки IPA також мають гравіровку на дні, щоб сприяти вивільненню карбонізації та постійному потоку каскадних бульбашок.

Відповідні стилі пива Будь-які різновиди ІРА.

Статутний келих

Деталі Розроблений компанією Spiegelau у партнерстві з компанією Left Hand Brewing Company з Колорадо та Rogue Ales з Орегону, цей відмінний келих заслуговує місця в кожній шафі цінителів пива. Форма основи та кут нахилу чаші підкреслюють смажені солоди та нотки насиченої кави та шоколаду, що визначають стаут . Нахил до середини і вузький верх сприяють утриманню піни.

Відповідні стилі пива Будь-які різновиди стаутів

Склянка для Weizen

Подробиці Склянка для пшеничного пива має тонкі стіни і довгу висоту, щоб продемонструвати колір пшеничного пива. Дизайн також фіксує характерні для цього стилю аромати банану та гвоздики та забезпечує належний простір для товстої, пухнастої піни. Іноді їх плутають зі склянками Pilsner, але є важливі відмінності. У склянку для вейцена зазвичай влазить більше пива, і вона може похвалитися деякою грайливою кривизною.

Відповідні стилі пива Пшеничний ель, dunkelweizen, hefeweizen, kristalweizen, weizenbock

Склянка-розторопша

Деталі Модифікована версія склянки-тюльпану, форма нагадує національну квітку Шотландії (будяк). Вона характеризується коротким стеблом, цибулинним дном і подовженим верхнім відділом, який помітно більш гострий і кутастий, ніж у тюльпана.

Відповідні стилі пива Шотландський ель, ві-хеві

Склянка Штанге

Деталі отримала свою назву від німецького слова, що означа – вузька, пряма та циліндрична. Подібно флейті для шампанського, концентрує м’які аромати хмелю та солоду та зберігає карбонізацію. На відміну від флейти, має основу з товстим дном для стійкості.

Відповідні стилі пива Делікатне пиво, таке як кельш, бок, ламбік, гьоз, чеський пілснер, житнє пиво, альтбір, раухбір

Келих для пива Teku Stemmed

Деталі
Широко відомий як один з найкращих келихів для крафтового пива, доступний сьогодні, візуально приголомшливий келих Teku був розроблений італійським експертом з сенсорії та крафтовим пивоваром. У ньому є чаша, схожа на тюльпан, чудово тонка губа та елегантний довгий стрижень, який не дозволяє вашим рукам передавати тепло пиву.

Відповідні стилі пива
Теку проявляє себе належним чином для всіх стилів. Тим не менш, келих робить феноменальну роботу, концентруючи аромати та підкреслюючи смакові характеристики, тому дуже міцне пиво може бути надто потужним при подачі в ньому. Нам особливо подобається Теку для ламбіків та інших саурів і фруктового пива.

Пивні кухлі

Деталі
Пивні кружки бувають різних форм і розмірів. Деякі з них навіть мають ямочки. Що стосується загальних рис, так це ручка, що виступає з одного боку. Це особливість дизайну, яка допомагає запобігти передачі тепла від вашої руки до пива. Пивні кухлі також мають тенденцію мати відносно товсті скляні стінки для міцності та ізоляції. Це класичний скляний посуд для пабів.

Відповідні стилі пива
Американське, німецьке, англійське та ірландське пиво всіх видів

Скляні пивні чоботи

Деталі
Пивні чоботи були популярними на пивних фестивалях та вечірках у США протягом десятиліть. Вони часто використовуються для пивних ігор або в мачо-проявах пияцтва. Однак їх походження корениться в баварській культурі пива. За легендою, прусський полководець пообіцяв своїм військам випити пива зі свого шкіряного чобота в обмін на перемогу на полі бою. Коли його люди виявилися переможцями, він замовив скляну подобу свого черевика, щоб позбавити себе від невдоволення пити брудне пиво. Вважається, що звідти скло набуло популярності, і згодом воно стало у складі традицій Октоберфесту. Зрештою, пивний чобіт потрапив до Північної Америки завдяки солдатам Другої світової війни, які повернулися, і принесли традиції часів служби за кордоном.

Відповідні стилі пива
Märzen / Oktoberfest, різне незвичайне німецьке пиво

Cart
Your cart is currently empty.